تبلیغات
جاسک اسلامی - تعجب مفتی اعظم عربستان از آزادی اهل سنت در ایران

شیخ قاضی‌زاده با محکوم نمودن جنایت ددمنشانه تروریست‌ها در تاسوعای حسینی چابهار، این حادثه را با حادثه کربلا قابل مقایسه دانست و افزود: هیات فتوا، ائمه جمعه و مدیران مدارس اهل‌سنت جنوب در قالب بیانیه‌هایی این فاجعه را محکوم نموده‌اند. امام جمعه «اوز» لارستان در ادامه بیان داشت: امیدواریم توطئه‌های دشمنان اسلام با لطف الهی و اتحاد هر چه بشتر آحاد امت اسلامی خنثی گردد

شیخ عبدالعزیز قاضی‌زاده از تعجب مفتی اعظم عربستان از میزان آزادی علماء و حوزه‌های اهل‌سنت خبر داد.

به گزارش زاهدان پرس، شیخ عبدالعزیز قاضی‌زاده از علمای اهل‌سنت فارس در هشتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل‌سنت کشور که روز سه‌شنبه در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد، از اظهار تعجب مفتی اعظم عربستان از میزان آزادی عمل روحانیون و علمای اهل‌سنت در ایران خبر داد.

بر پایه گزارش شبکه ایران، شیخ قاضی‌زاده با محکوم نمودن جنایت ددمنشانه تروریست‌ها در تاسوعای حسینی چابهار، این حادثه را با حادثه کربلا قابل مقایسه دانست و افزود: هیات فتوا، ائمه جمعه و مدیران مدارس اهل‌سنت جنوب در قالب بیانیه‌هایی این فاجعه را محکوم نموده‌اند. امام جمعه «اوز» لارستان در ادامه بیان داشت: امیدواریم توطئه‌های دشمنان اسلام با لطف الهی و اتحاد هر چه بشتر آحاد امت اسلامی خنثی گردد.

 

اهل سنت در ایران از آزادی کامل برخوردارند

عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل‌سنت کشور در ادامه این سخنان خود که متن آن را پایگاه اطلاع رسانی شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت منتشر کرده است ، به ملاقات خود در ایام حج امسال با مفتی اعظم عربستان اشاره کرد و گفت: در حج امسال با هماهنگی و پی‌گیری‌های واحد اهل‌سنت بعثه مقام معظم رهبری به همراه جمعی ملاقاتی را با آقای آل‌شیخ مفتی اعظم عربستان داشتیم. در این جلسه برنامه‌های جمهوری اسلامی ایران در خصوص جهان اسلام برای آنها تبیین شد. من نیز با یادآوری این نکته که خود از فارغ‌التحصیلان مدینه هستم، بیان کردم علی‌رغم آنچه که در خارج کشور تبلیغ می‌شود، ما اهل‌سنت از آزادی بیان برخورداریم.

وی افزود: به آقای آل‌شیخ تاکید کردم ما با آزادی کامل خطبه‌های نماز جمعه را می‌خوانیم و برخلاف برخی کشورهای اسلامی کسی ما را ملزم به خطبه‌های از پیش تعیین شده حکومتی نمی‌کند؛ و علاوه براین با حفظ مذهب خود مدارس علوم دینی منسجمی داریم که مطابق با نظرات فقهی و کلامی خودمان آن را اداره می‌کنیم.

 

تعجب مفتی اعظم عربستان از میزان آزادی علماء و حوزه‌های اهل‌سنت در ایران

شیخ عبدالعزیز قاضی‌زاده از تعجب مفتی اعظم عربستان از میزان آزادی علماء و حوزه‌های اهل‌سنت خبر داد و اظهار داشت: برنامه‌ها و خدمات شورای برنامه‌ریزی به مدارس دینی اهل‌سنت را برای جناب آقای آل‌شیخ معرفی کردم و به وی یادآور شدم در این شورا شش عضو از علمای اهل‌سنت وجود دارد که ما خودمان در خصوص مدارس دینی تصمیم‌گیری می‌نمائیم؛ این توضیحات و آگاهی از ظرفیت بالای نظام در تعامل با اهل‌سنت تعجب مفتی اعظم عربستان و اطرافیان وی را برانگیخت.

 

تعامل علماء و تبادل کتب؛ دو پیشنهاد قاضی‌زاده به مفتی اعظم عربستان

عضو شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل‌سنت کشور در پایان گفت: از سوی هیات ایرانی دو پیشنهاد به ایشان ارائه شد که انشاء‌الله عملی خواهد شد؛ یکی تعامل علماء دو کشور و دیگری تبادل کتب.

وی عکس‌العمل مفتی اعظم عربستان به مذاکرات را مثبت ارزیابی کرد و گفت: آل‌شیخ هم در پاسخ به مطالب مطرح شده تاکید داشت که ما کاری به مسایل برخی فرقه‌ها نداریم و هر کسی که مسلمان باشد مورد احترام ماست، و ما نیز اهل بیت پیامبر(ص) را گرامی می‌داریم و احترام ایشان را لازم می‌دانیم.


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها