تبلیغات
جاسک اسلامی - دشمنان از كدام جهاد سوء استفاده می كنند ؟ شیعه ؟ یا سنی ؟

با سلام به شما خوانندگان عزیز .

از موضوعات بسیار مهم و حساس اسلام ، بحث جهاد است كه اگر به درستی از آن استفاده شود ضامن بقاء اسلام و اگر نادرست استفاده شود باعث زوال اسلام است.

 هر كدام از دو گروه شیعه و سنی ، ادعا می كنند كه اسلام واقعی هستند حالا مبحث جهاد را از دید دو مكتب مورد بررسی قرار دهیم .

دیدگاه شیعه درباره جهاد‌ : شیعه معتقد است كه جهاد ابتدایی ، یعنی حمله مسلمانان به جایی یا گروهی و كشوری جایز نیست مگر در زمان امام معصوم و به دستور او .

ولی جهاد دفاعی یعنی زمانی كه دشمنی به كشور ، شهر یا خانه ی شما حمله كرد شما وظیفه دارید از كه هر طور شده از خود دفاع كنید .

این تفسیر از جهاد  كه در شیعه است جای هیچ گونه سو استفاده و تجاوز و تعدی به حقوق دیگران را باقی نمی گذارد و همه با آرامش در كنار هم زندگی می كنند مگر زمانی كه به شیعیان حمله وشد كه از خود دفاع می كنند .

اما اهل سنت ، هیچ قانون و قاعده ای برای جهاد وضع نكرده اند و هر كس می تواند در هر شرایطی ادعای جهاد كند و آنطور كه تشخیص می دهد به مخالفینش حمله كند .  

عبدالمالك ریگی برای جنایات خود ، از واژه ی مقدس جهاد استفاده می كند . هر روز خبرهایی از اقصی نقاط جهان در مورد بمب گذاری ها و یا سربریدن ها و ذبح کردن های انسان ها را می شنویم و یا خبرهایی به دست می رسد که فردی با بستن کمربند انتحاری در مساجد ٬ حسینیه های شیعیان مظلوم ٬ حرم های مطهر امامان معصوم (ع) و یا میادین میوه و تره بار و بازارهای خرید و فروش باعث قتل عام صدها نفر از مردم بیگناه و غیرنظامی و زنان و کودکان شده است .

آری همین جهاد بدون ولایت است كه خون مسلمانان را بر زمین می ریزد . مسلمانان را تروریست معرفی می كند . پای بیگانگان را به كشورهای اسلامی باز می كند و چهره ی اسلام را مخدوش می كند .

برادران اهل سنت چه چارچوبه ای از جهاد تعریف می كنید ؟ آیا قانون یا ضابطه دارد یا هر كسی عشقش كشید هر كس را كشت مجاهد است ؟

لطفا نظر بدهید .


  • آخرین ویرایش:-
آخرین پست ها